Co to jest system bukmacherski?

Zacznijmy od tego, że termin „system bukmacherski” odnosi się tak naprawdę do systemu obstawiania zakładów. Jest to więc zagadnienie związane z zarządzaniem budżetem gracza, czyli kapitałem przeznaczonym na obstawianie zakładów (tzw. bankroll).

Kolejnym ważnym czynnikiem jest strategia, która jest pojęciem szerszym i obejmuje m.in. rodzaje zakładów (pojedyncze, akumulatory, system), które stawiamy, rodzaj sportu, który obstawiamy, sposób wyboru zakładów oraz termin ich obstawiania.

Wyjaśnijmy więc: Systemy zakładów wzajemnych ustalają zasady, które wskazują graczowi, jak powinien stawiać zakłady, ale nie mówią, jakie zakłady powinien stawiać.

Dlaczego warto korzystać z systemów bukmacherskich?

Gracz może korzystać z dowolnego systemu obstawiania lub nie korzystać z niego wcale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawiać zakłady bez wcześniej ustalonego planu.

Niestety, takie podejście często kończy się nie tylko chaosem w historii Twoich zakładów sportowych, ale także powoduje, że jesteś stale na krawędzi. Zakłady sportowe to dziedzina, w której łatwo dać się ponieść emocjom, a te dyktują nam nieprzemyślane i, jak się zwykle okazuje, nierozsądne decyzje.

Ponadto, system zakładów sportowych działa zawsze niezależnie od okoliczności zewnętrznych. Zawsze oferuje takie same kursy. Jest to bardzo ważne – jeśli zdecydujemy się na dany system bukmacherski, nie powinniśmy robić wyjątków.

Przykładowo, jeżeli testujemy system do obstawiania zakładów płaskich, to zawsze stawiamy 2% naszego aktualnego kapitału i nie ma znaczenia, jaką „okazję” oferuje nam bukmacher.

Tak więc systemy bukmacherskie dają nam jasne wytyczne, dzięki którym możemy podejść do zakładów bardziej „na chłodno” i wprowadzić pewien porządek do naszych zakładów.

Oczywiście chodzi o to, że chcemy wybierać tylko skuteczne systemy bukmacherskie, które nie tylko usystematyzują naszą grę, ale również przyniosą pozytywne efekty w postaci regularnych zysków (choć to następuje dopiero po pewnym czasie).

Jeżeli zyski nie pojawiają się, to należy przeanalizować typy zakładów, które obstawiamy i jeżeli nie jest to z nimi związane, to warto zmienić system obstawiania.

Ale uwaga, 1 miesiąc to tak naprawdę minimalny czas potrzebny do przetestowania danego systemu obstawiania.

Jakie systemy bukmacherskie są najlepsze?

Jeżeli zdecydowałeś się na to, aby Twoje zakłady u bukmachera były bardziej opłacalne i planujesz zacząć korzystać z jakiegoś systemu bukmacherskiego, pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach.

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, każdy system bukmacherski – niezależnie od tego, czy jest oparty na bukmacherce, czy nie – wymaga konsekwencji i cierpliwości.

Jeśli zdecydujesz się na system bukmacherski, używaj go. Używaj go przez kilka miesięcy, a dopiero potem wyciągaj wnioski. Nie jest też dobrym pomysłem testowanie w tym samym czasie dwóch systemów bukmacherskich (lub więcej).

Nie jest w porządku przekraczanie swojego bankrolla. Zachęcamy również graczy do prowadzenia dziennika wszystkich zakładów, które stawiają, czy to na papierze, czy w arkuszu kalkulacyjnym.

Świetny system zakładów to tylko schemat sukcesu. Aby naprawdę wygrywać, musisz ciągle na nowo oceniać swoje metody i strategie. W przeciwnym razie możesz nigdy nie nauczyć się na swoich błędach.