Żużel to popularny sport, w którym polscy zawodnicy są w ścisłej światowej czołówce, a w polskiej ekstralidze ścigają się wszyscy najlepsi żużlowcy na świecie. Duża popularność żużla dotyczy nie tylko wizyt na stadionie lub transmisji telewizyjnych, ale również zakładów bukmacherskich – wielu fanów żużla chce doświadczyć jeszcze większych emocji i dodatkowo zarobić dzięki skutecznym typom. Zobaczy zatem, jakie są najpopularniejsze zakłady na wydarzenia żużlowe? Jeżeli nie jesteś pewny czy warto grać zakłady u bukmachera sprawdź BETFAN opinie i rozwiej swoje wątpliwości.

Co można obstawiać w żużlu?

Opcje dostępne dla graczy zależą od firmy bukmacherskiej, jednak najczęściej większość bukmacherów oferuje podobne rozwiązania. Największą popularnością cieszy się oczywiście obstawianie meczów PGE Ekstraligi oraz cyklu Grand Prix.

Z reguły dostępne są jednak zakłady eWinner 1 Ligi Żużlowej oraz 2 ligi, a także mecze innych największych lig – angielskiej, szwedzkiej i duńskiej. Poza tym zakłady mogą dotyczyć takich zawodów jak np. SEC, Speedway of Nations, GP Challange i inne turnieje indywidualne. Co ważne, gracze mogą obstawiać nie tylko zwycięzcę meczu lub zawodów, ale również zwycięzcę pojedynczego biegu, TOP3 miejsca w lidze, a dzięki atrakcyjnym promocjom u bukmachera, mogą liczyć na dużo większy zysk. Kibic może także obstawiać, który z zawodników będzie mieć najwyższą średnią na koniec sezonu zasadniczego oraz zawodników z najwyższą średnią w określonych grupach (np. “Polscy seniorzy” lub „Juniorzy”).

Żużel – najpopularniejsze rodzaje zakładów

Bardzo szeroka firm bukmacherskich sprawia, że fani żużla nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiednich możliwości do postawienia na swojego zawodnika lub drużynę. Najpopularniejsze są oczywiście zakłady typu 1X2, handicap i under/over. Dużą popularnością cieszą się również pojedynki H2H oraz zakłady terminowe, w których można wybrać np. zwycięzcę Ekstraligi lub cyklu Grand Prix. Zakłady typu 1×2 to zakłady na zwycięzcę meczu, które cechują się dość wysokim kursem, jeżeli rywalizują dwie wyrównane drużyny.

Bardzo ciekawymi zakładami są zakłady na to, czy dany zawodnik lub drużyna zdobędzie więcej lub mniej punktów niż liczba wybrana przez bukmachera. Zakłady tego typu cechują się wysokim kursem. Pojedynki H2H polegają z kolei na odpowiednim wytypowaniu zawodnika, który zdobędzie więcej punktów z pary. Takie zakłady to „specjalność” żużla, ponieważ niewiele dyscyplin sportowych umożliwia stosowanie takich zakładów. Gracze mogą też obstawiać turnieje indywidualne np. poprzez wytypowanie miejsc zawodnika w zawodach lub to, który z zawodników zdobędzie wyższą pozycję na koniec turnieju.

Zakłady live w żużlu

Tym, co najbardziej elektryzuje fanów żużla, są zakłady live. Każdy wyścig w meczu lub zawodach żużlowych to nowa historia, dlatego fani i znawcy żużla umiejący analizować sytuację na torze, mogą wygrać dość duże sumy właśnie dzięki zakładom live.

Przy obstawianiu żużla na żywo gracze mają z reguły do wyboru zakłady na zwycięstwo określonej drużyny w meczu lub zawodnika w biegu, zakłady która drużyna pierwsza zdobędzie 25 punktów oraz różne handicapy i zakłady H2H. Zakłady live wyróżniają się znacznie wyższymi kursami, z czym wiąże się jednak również nieco większe ryzyko.