W jaki sposób obstawia się żużel? Jest na to kilka metod. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że czarny sport jest stosunkowo łatwiejszy dla początkujących bukmacherów. Jest to związane z mniejszą ilością rozgrywek, ograniczoną liczbą zawodników oraz większą przewidywalnością niektórych spotkań. Zajmijmy się jednak tym, co najważniejsze – wytłumaczeniem dróg i metod, związanych z obstawianiem sportu żużlowego.

Jakie rozgrywki żużlowe mogą być obstawiane przez grających?

Sport żużlowy jest specyficzną dyscypliną, w której odmiennie niż w piłce nożnej, jeden zawodnik może jeździć w kilku drużynach w wielu krajach. Tak więc żużlowiec może startować np. w lidze angielskiej oraz polskiej, a dodatkowo uczestniczyć także w indywidualnych mistrzostwach świata. Specyfika żużla pozwala na takie rozwiązanie, które jest bardzo często praktykowane przez najlepszych żużlowców. Ma to też swoje plusy dla osób chcących obstawiać „czarny sport” w zakładach bukmacherskich. Zawodników jeżdżących na żużlu jest bowiem stosunkowo niewiele, a czołówka światowa opiewa na co najwyżej kilkanaście nazwisk. Mniejszym nakładem sił, niż np. w siatkówce czy koszykówce, obstawiający może poznać najlepszych zawodników i postawić na któregoś z nich – w zależności od meczu.

Ligi, mistrzostwa a nawet ściganie się w parach. Co obstawiać najlepiej?

Kolejną specyficzną kwestią związaną z żużlem jest fakt, iż zawody żużlowe mogą przyjmować różne formy. Najbardziej znanymi i prestiżowymi zawodami na świecie jest tzw. Grand Prix na żużlu. Jest to seria indywidualnych mistrzostw świata, w których czołówka najlepszych zawodników walczy o złoty medal. W przypadku rozgrywek ligowych mamy do czynienia z koniecznością współpracy drużynowej. Zawodnicy jeżdżą w parach w czteroosobowej obsadzie biegu. Są także zawody par klubowych, bądź mistrzostwa drużynowe, w których jeździ ograniczona liczba zawodników. Jak widać, rodzajów zawodów żużlowych jest całkiem sporo. W zależności od rodzaju obstawianie będzie polegało na wytypowaniu zwycięskiej drużyny, bądź określeniu zawodnika, który ma największe szanse na wygranie zawodów indywidualnych. Co obstawiać najlepiej? Nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Najlepiej wybierać takie zawody, w których bukmacher ustawił wysokie kursy, zachęcające na postawienie na konkretnego zawodnika. Rozstrzygnięcia w żużlu bardzo często bywają zaskakujące.

Inne możliwości zawierania zakładów w meczach żużlowych

Większość firm bukmacherskich umożliwia także zawieranie bardziej szczegółowych zakładów, dotyczących poszczególnych biegów (wyścigów), nie zaś jedynie końcowego rezultatu spotkania. Przed każdym biegiem możemy zatem wytypować kolejność, w jakiej zawodnicy zameldują się na mecie. Można również obstawiać wartość punktową, jaką konkretny zawodnik zgromadzi na sam koniec zawodów. W wielu przypadkach można zawierać także długoterminowe zakłady, dotyczące np. zdobycia mistrzostwa ligi bądź wygrania serii Grand Prix. U bukmachera Betfan można znaleźć liczne bonusy bukmacherskie m.in. zakład bez ryzyka, aby zapoznać się z metodą zakładów i obstawiania. Jak widać, możliwości obstawiania żużla jest całkiem sporo.