6 lutego 2007 roku w Krośnie został założony polski klub żużlowy. Jednak historia tegoż klubu – Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowerowego Krosno (KSM Krosno), sięga niemal sześciu dekad wstecz, pokazując, że w Krośnie sport żużlowy jest już nieomal tradycją.

Historia naszego klubu zaczyna się się między rokiem 1945 a 1946, kiedy to ożywiono: Legię, Krośniankę oraz Hutę – trzy polskie kluby żużlowe. Jednak fani zmagań żużlowców w Krośnie musieli na swoje pierwsze zawody w tymże sporcie poczekać jeszcze cztery lata. Kiedy to już od dwóch lat bo od 1948 roku w Polsce istniała liga żużlowa. Doczekali się tego pięć lat po zakończeniu II wojny światowej, wtedy też w 1950 roku w Krośnie rozegrano na improwizowanym torze pierwsze zawody sportu żużlowego w tejże miejscowości.

Jesienią 1956 roku utworzono w Krośnie sekcję żużlową, a rok później rozpoczęto rozgrywki w trzeciej lidze.
W pierwszym sezonie zmagań żużlowych klub uplasował się na szóstym miejscu, jednak niemalże 2 lata od powołania w Krośnie sekcji żużlowej – w 1958 roku żużlowcy z Krośna wywalczyli czwarte miejsce.
Legia Krosno w, której skład wchodzili: Roman Gąsior, bracia Węklarowie, Wiesław Kret, Emil Jakubowski, Andrzej Winch, Fryderyk Długosz i Zygmunt Zygmuntowski, pod bacznym okiem trenera Mieczysława Kosierby, zakończyli sezon awansem do II ligi żużlowej.

Barwy nieistniejącego już dzisiaj klubu Karpaty Krosno były herbem żużlowców z Krosna od 1961 roku. To właśnie pod egidą tychże barw, świecili swoje triumfy żużlowcy pokroju Romana Gąsiora, który w 1962 roku uprasował się na piątym miejscu w organizowanym przez Główną Komisje Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego (GKSŻ) turnieju o Srebrny Kask.

Do niewątpliwych sukcesów Karpat Krosno zaliczyć trzeba, zajęcie drugiego miejsca w II lidze w 1964 roku.
Niestety rok 1969 okazał się smutnym czasem dla fanów żużlu z Krosna, bowiem w tymże roku zawieszono działalność klubu.

Po mrocznym dla fanów żużlu w Krośnie czasie, postanowiono po niemal siedemnastu latach reaktywować znowu sport żużlowy w Krośnie. Krośnieński Klub Żużlowy (KKŻ Krosno) założony w 1987 roku startował dzielnie w lidze żużlowej w latach 1988 – 1996. Maciej Bargiel w 1992 roku zajął pierwsze miejsce w Turnieju o Brązowy Kask. W tym samym roku trzecie miejsca w tym samym turnieju zajął Ireneusza Kwieciński. Był to niewątpliwie wielki sukces Krośnieńskiego Klubu Żużlowego.

Wilki bowiem takim przydomkiem określano członków Żużlowego Klubu Sportowego w Krośnie (ŻKS Krosno), zaczęły startować w lidze od 1997 roku. Z kolei od 2002 roku na miejsce Żużlowego Klubu Sportowego w Krośnie powstało Krośnieńskie Stowarzyszenie Żużlowe (KSŻ Krosno), które od tegoż roku startowało w Drużynowych Mistrzostwach Polski na Żużlu przez pięć sezonów. Należy tu wspomnieć, o niewątpliwym sukcesie klubu, jakim było zajęcie drugiego miejsca w II lidze, podczas 57. edycji drużynowych mistrzostw Polski.

Polski Związek Motorowy w dniu 4 stycznia 2007 roku odmówił KSŻ Krosno przyznania licencji na start w II lidze.
Jednak już 8 stycznia 2007 roku powołano nowe Krośnieński Stowarzyszenie Motorowerowe Krosno (KSM Krosno). Klub licencję otrzymał 1 kwietnia 2007 roku, działając do 10 października 2018 roku.
Od 2019 roku w II lidze jeździ obecny zespół Wilki Krosno SA, któremu obecnie jako prezes przewodniczy Grzegorz Leśniak. Janusz Ślączka polski żużlowiec, który zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski par klubowych na żużlu w 1990 roku, jest z kolei trenerem klubu Wilki Krosno SA.