Bartosz Zmarzlik jest czołowym polskim żużlowcem. Od początku było widać, że urodzony w Szczecinie zawodnik speedwaya ma wielki talent i że polscy fani będą mieli z niego wiele radości. Sportowiec został dwukrotnie indywidualnym mistrzem świata co należy poczytywać za wielki sukces.

Jeżeli szukasz obecnych kodów promocyjnych u bukmachera przygotowaliśmy dla was specjalny BETFAN Kod Promocyjny.

Gdzie występuje Bartosz Zmarzlik? 

Bartosz Zmarzlik jest zawodnikiem Stali Gorzów Wlkp., z którą w sezonie 2021 sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. Lepsze okazały się drużyny Motoru Lublin oraz Betardu Sparty Wrocław. Miejsce na podium zawsze należy poczytywać za sukces, zwłaszcza, że niewielką stratę poniósł zespół czwartej Fogo Unii Leszno. Polak ściga się również w lidze szwedzkiej, gdzie jest liderem Elit Vetlandy. Polak indywidualnie w sezonie 2021 sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza Polski, w pokonanym polu pozostawiając Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. W Grand Prix zawodnik zajął drugie miejsce, bezkonkurencyjny okazał się Rosjanin Artiom Łaguta, natomiast wynik należy odnotować jako sukces, na najniższym stopniu podium uplasował się inny Rosjanin Emil Sajfutdinow. 

Jakie plany na sezon 2022? 

Bartosz Zmarzlik z pewnością będzie chciał zawalczyć o tytuł mistrza Polski w sportach motorowych wraz ze swoją drużyną Stalą Gorzów, której jest wychowankiem. Zawodnik będzie walczył, by zostać mistrzem Grand Prix, Szczecinianin uważany jest za faworyta do końcowego triumfu, wie już jak smakuje smak zwycięstwa w tych rozgrywkach. Nieco niżej oceniane są szanse triumfatora z sezonu 2021, Artioma Łaguty oraz Macieja Janowskiego, który ma ambicje by stać się najlepszym polskim zawodnikiem. Przed Bartoszem Zmarzlikiem również zawody Speedway of Nations, gdzie biało- czerwoni są faworytem do odniesienia końcowego triumfu. Pokrzyżować polskie plany mogą ekipy Danii oraz Rosji, niżej wyceniane są szanse Wlk. Brytanii. Można powiedzieć, że nasz zawodnik przystąpi do kolejnego sezonu jako faworyt, ważne jest by udźwignął ciężar oczekiwań z nim związany. Swoimi sukcesami udowodnił, że potrafi zachować zimną krew, wykazać się determinacją, ma mocną strefę psychiczną, czyli wszystko to, czego przed laty brakowało Tomaszowi Gollobowi, by stać się najlepszym zawodnikiem. 

Co czeka żużlowców w sezonie 2022? 

Przyszły sezon rysuje się jako rewolucyjny, od kolejnego sezonu cyklem Grand Prix zarządzać ma bowiem spółka Discovery. Turniej Grand Prix składać się ma z dwunastu turniejów, planuje się, że potrwa aż do listopada 2022r. Zawody mają być w zamierzeniu połączone ze zmaganiami o mistrzostwo świata under- 21 oraz under-16, które to zawody będą stanowiły nową kategorię wiekową. Turniej Grand Prix tak jak ma to miejsce obecnie składał się będzie z rundy zasadniczej, dwóch półfinałów oraz finału. Ambasadorem cyklu będzie zasłużony dla speedwaya tony Rickardson. W sezonie 2023 pojawi się na nowo Drużynowy Puchar Świata, który ma być rozgrywany co trzy lata. 

Gdzie oglądać Grand Prix 2022? 

Grand Prix na żużlu będzie można oglądać w Eurosporcie oraz w discovery +. Sytuacja taka ma mieć miejsce przez kolejną dekadę, gdyż na 10 lat promotorem cyklu będzie Discovery Sports Events. Eleven Sports nabył prawa do pokazywania PGE Ekstraligi w latach 2022-2025, sublicencja nabyta od Canal + zezwoli na pokazywanie dwóch spotkań każdej kolejki oraz wybranych starć rundy finałowej. Rozgrywki szwedzkiej Bauhaus- Ligan w latach 2021- 2025 można oglądać w polskiej TV, w Eleven Sports . We wtorki i czwartki pokazywane będą starcia rundy zasadniczej, stacja chce transmitować na żywo sześć spotkań rundy finałowej. Polskich fanów speedwaya ta sytuacja cieszy, gdyż oprócz Bartosza Zmarzlika mamy w Szwecji również innych naszych żużlowców, chociażby Bartosza Smektałę, czy Patryka Dudka.